שמן זית, חומצים ווינגרט | Ristretto

שמן זית, חומצים ווינגרט

עיצוב ואיכות בניחוח צרפתי

מותג A l'olivier הוקם לפני כמעט 200 שנה. בלב המארה שבמרכז פריז, Monsieur Popelin רוקח במקצועו הקים חנות שהייתה מוקדשת לשמן זית בלבד. Popelin היה איש בעל חזון, כבר בתחילת המאה 19 הוא הבין את מה שאנחנו יודעים היום על סגולותיו הבריאותיות של שמן הזית. את הידע שצבר מנסיעותיו לפרובאנס העניק לפריזאים שרצו להכיר טוב יותר טעמים וניחוחות מהמזרח התיכון.

החנות ביססה את הקליינטורה הפריזאית שלה במשך עשרות שנים. עד היום, החנות המקורים מציעה ללקוחותיה מגוון של מעל 50 סוגים שונים של שמני זית המגיעים מרחבי המזרח התיכון ומגוון גדול של שמנים מאזורים שונים בצרפת.

בשנת 1978 נרכשה החברה ע״י סוחר שמן זית צרפתי בשם Blanvillain שהחל בהרחבת המותג לתחום הייצוא בזכות דרישה שהלכה וגברה בשוק האמריקאי.

היום החברה מייצרת מספר סדרות של מוצרים: סדרת שמני הזית הקלאסית, שמני זית בתוספת טעמים, שמני אגוזים, חומצים ייחודיים ורטבים לסלט שמשלבים את השמן והחומץ עם מגוון טעמים מפתיעים.


 

שמן זית מסדרת 1822 מופק מזיתים מסוג Cailletier שמקורם בניס או גראס שבצרפת.

תהליך ייצור השמן במפעל נעשה בשיטה מסורתית ובשיטה מודרנית. בשיטה המסורתית כותשים את הזיתים הבשלים באבני ריחיים ומפרידים את השמן מהמים. איכות השמן המסורתי מתאפיין בניחוח פירותי וטעמים המזכירים ארטישוק ופירות יבשים.

בשיטה המודרנית, משתמשים בזיתים צעירים יותר אשר מפיקים שמן חריף ועשבוני בעל ניחוח של תפוחים ירוקים ופירות הדר. השמן עשיר בנוגדי חימצון, ויטמין E והוא נשמר טוב יותר לאורך זמן.

 

 

עם כניסתם של הדור הצעיר לבית Blanvillain, החלו בחברה לייצר שמנים אשר עוברים תהליך של מיצוי ייחודי המאפשר שילוב של עשבי תיבול, פירות הדר ופרחים ללא התחמצנות השמן וירידה בערכו התזונתי.

כל שמן מופק בסמוך לעונת השיא של של התבלין שאיתו יוצרים את המיצוי.

לדוגמא, בסוף ספטמבר נעשה תהליך המיצוי של שמן הבזיליקום. בכל יומיים נאספים מעל 1000 ק״ג בזיליקום טרי מחקלאי האזור אשר מגיעים למפעל ומיד עוברים את תהליך המיצוי כדי לשמר את טעמם הטרי.

במהלך הקיץ, מגיע למפעל הלוונדר שמוסיף לשמן ניחוח עדין של פריחה. בחורף, הפורצ׳יני והכמהין מוסיפים לשמן טעמים עמוקים של אדמה.

 

 

בשנת 2006 החלו בחברה בייצור חומצים ייחודיים. התחום גדל במהרה בזכות האיכויות יוצאות הדופן של המוצרים. סדרת חומצי הפירות עשויה מ 45% פרי ולכן השימוש אינו מוגבל לוויניגרט בלבד אלא מזמן שפע של אפשרויות חדשות. A l'olivier ממליצים להשתמש בחומץ לזיגוג דגים ועופות.